35_Чудо-аплікація

Дитячі аплікації

Аплікація з висувними деталями

Створюємо аплікації разом

Аплікація – це «мультітренажер» для розвитку дитини. Заняття аплікацією допомагає розвинути не тільки творчі, але й загальні здібності.

Розвиток мови

Заняття аплікацією одночасно є і заняттями з розвитку мовлення. У процесі обігравання сюжету і виконання практичних дій ведеться безперервна розмова з дітьми, дорослий емоційно коментує що відбувається на занятті. Ігрова організація занять дітей підвищує їх мовну активність, викликає мовне наслідування. Можна говорити про те, що заняття аплікацією стимулюють розвиток комунікативної функції мови, сприяють розширенню активного і пасивного словника дітей.
На кожному занятті аплікацією з дитиною необхідно вести бесіду. В залежності від віку дитини діалог з повинен будуватися з урахуванням його інтересів, можливостей, конкретної ситуації.

Ознайомлення з навколишнім світом

Для занять підбирайте сюжети, близькі досвіду дітей раннього віку. Вони допомагають систематизувати вже наявні у них уявлення про навколишній світ, розширити їх, застосувати перші варіанти узагальнення. Сюжети аплікацій бажано обігравати за допомогою іграшок.
Заняття аплікацією дозволять дати дітям знання про кольорі, величині, форми, кількість предметів і їх просторове розташування, а також знання про природу і людину.

Розвиток фантазії і творчості

Заняття аплікацією припускають спільну роботу дорослого і дитини. Для того щоб зацікавити малюків, треба обіграти ситуацію і емоційно прокоментувати сюжет аплікації. На початку навчання необхідно показати дітям, як працювати з папером, клеєм, ножицями. Після того як сформуються основні навички роботи, у дітей з’являється більше можливостей для самостійної діяльності: надайте їм певну свободу при виготовленні аплікацій, дайте можливість вигадувати власні сюжети і різні способи їх втілення. Такий підхід дозволяє розвивати уяву дітей, їх креативність (творчий початок особистості).

Соціальний розвиток

Можна запропонувати дітям під керівництвом дорослих створити разом одну велику аплікацію. Таке заняття дозволить придбати малюкам важливі соціальні навички: діти вчаться діяти разом, чекати своєї черги, радіти загального результату. У них розвиваються такі важливі риси особистості, як уміння спілкуватися, домовлятися і т.п.

Особистісний розвиток

Слід уважно і усвідомлено ставитися до подальшої долі дитячих робіт. Дуже важливо, щоб діти відчували повагу до своїх творінь.

На кожній аплікації напишіть дату її створення та ім’я автора. Краще складати аплікації кожної дитини в окрему папку. Можна підшивати роботи — вийде альбом, а якщо доповнити його невеликими текстами (1-3 коротких речення), то вийде книжка. Її можна читати разом з дитиною та її друзями, показувати знайомим. А красиві аплікації, наприклад, листівки стануть гарним подарунком близьким і друзям.

Намагайтеся періодично організовувати виставки дитячих робіт (бажано після кожного заняття). Не забувайте, що малюкам необхідна постійна увага значимого дорослого, його схвалення. Очікування такої уваги є одним з найсильніших психологічних мотивів, які спонукають дітей до діяльності і досягненню результату. Тому хваліть малюків і не бійтеся перехвалити! Адже таке ставлення сьогодні дозволить їм почувати себе компетентними й упевненими в собі людьми в майбутньому.

Естетичний розвиток

На заняттях аплікацією пропонуйте дітям різні види кольорового паперу і картону, а також оксамитовий і газетний папір. Намагайтеся, щоб вибір кольорів і відтінків був різноманітним. Можна використовувати також старі журнали, пакувальний папір і т. п.

На узагальнюючому занятті запропонуйте дітям виконати якусь одну аплікацію різними способами: спонукайте малюків використовувати різні матеріали, міняти композицію. Нехай кожна дитина обере той варіант, який подобається їй найбільше. Потім розгляньте з дітьми кожну роботу, виділіть її особливості. Саме таким шляхом, залучаючи дітей у практичну діяльність, пробуджуючи в них бажання пробувати різні варіанти втілення задуманого сюжету, можна викликати у них естетичне почуття, навчити бачити красу.

Порадитися зі спеціалістом

порада спецiалiста


Коментарі відвідувачів

bottom