Як працювати над розвитком малюка

Всяка мама рано чи пізно задається питанням: як грати з дитиною так, щоб гра приносила не тільки задоволення, а й користь? Чим зайняти малюка довгими зимовими вечорами або під час хвороби?

як обрати книгу

Напевно, вже ні для кого не секрет, що розвиток головного мозку у дитини безпосередньо пов’язан з розвитком дрібної моторики рук.

Про дивовижні властивості дрібної моторики знали ще наші мудрі предки. З покоління в покоління передаються забавні народні потешки: «Ладушки-ладушки», «Сорока — білобока» та інші пальчикові ігри. Педагог Василь Сухомлинський писав: «Розум дитини знаходиться на кінчиках її пальців». А відомий німецький учений Еммануїл Кант називав руки видимою частиною півкуль головного мозку. Ручні навички успішно використовувала в роботі з дітьми італійський гуманіст і педагог, автор всесвітньо відомї методики Марія Монтессорі.

Але вчені-фізіологи порівняно недавно підтвердили зв’язок інтелекту і ручних навичок: чим сучасніше дрібна моторика рук, тим краще розвинене логічне мислення малюка, його увага, пам’ять і інтелект! Сучасна наука довела, що рухові імпульси рук впливають на формування мовних зон і позитивно діють на кору головного мозку дитини.

В ході численних досліджень був підтверджен зв’язок інтелектуального розвитку та пальцевої моторики. В даний час педагоги, фахівці в області раннього розвитку, наполягають на тому, що розвиток інтелектуальних і розумових процесів необхідно починати з розвитку руху в пальцях та кисті. Тому що розвитку кисті руки належить важлива роль у формуванні головного мозку і становленні мови, так як рука має найбільше представництво в корі головного мозку.

В арсеналі сучасної мами є чимало іграшок, що розвивають дрібну моторику рук. До них відносять шнурівки, матрьошки, кубики, пазли, рамки-вкладиші, сортувальники, спеціальні панелі і різноманітні конструктори. Для звичайної людини це здається неймовірним. «Яке відношення ці шнурки мають до мови моєї дитини?» — Подумає батько-скептик, стоячи у відділі розвиваючих іграшок. Однак без перебільшення можна сказати, що ці іграшки вчать крихту говорити!

На жаль, зараз весь цей розвиваючий інвентар коштує досить дорого, а для повноцінного розвитку малюка грати у такі іграшки потрібно часто. Раджу проявити кмітливість і фантазію. Адже в будинку напевно знайдеться чимало підручних матеріалів, з яких можна змайструвати відмінні іграшки-саморобки, які нерідко перевершують за своїми розвиваючим властивостями магазинні аналоги.


Фев 26, 2013 | Розділ: Корисне | Коментарі: Прокоментуй!

Залишити коментар


Порадитися зі спеціалістом

порада спецiалiста


Коментарі відвідувачів

bottom