Як обрати першу книжку

Всім батькам хочеться, щоб їх дитина виросла розумницею: допитливою і різнобічною. Поки вона ще зовсім мала, одним з небагатьох, на погляд дорослих, заняттям, що розвиває малюка, є читання книг. Ще кілька років тому батьки насилу могли придбати потрібну книгу в магазині. Зараз все інакше: прилавки переповнені літературою для дітей, і в цьому достатку досить важко зорієнтуватися. Тому багато мам, татусів, бабусь й дідусів змушені вирішувати питання про те, як вибрати книгу для дитини, щоб вона була і красива, і корисна, і сподобалася їй.

Перша книга для читання

Як вибрати книжку?

Поки ваша дитина ще маленька, віддайте перевагу книгам міцним, з короткими текстами, з римою і повторами. Найменшим дуже подобаються книжки-потешки. Хоча, якщо дорослий не змушує слухати весь текст книжки, а просто показує зрозумілі малюкові картинки, то можна скористатися книжками для старшого віку і навіть дорослими журналами. Якщо ж книгу читають дитині повністю, то бажано, щоб сюжет її був простим, з чіткою послідовністю подій.

Часто діти хочуть самі «почитати» книгу: вони її гортають, без кінця відкривають і закривають, а іноді навіть пробують на смак. Тому, вибираючи перші книжки для малюків, дорослі повинні звернути увагу на те, чи міцні сторінки і обкладинка, чи немає від сторінок неприємного запаху барвників. Книжки з об’ємними, що висуваються частинами-вкладишами не підходять для дітей одного-двох років і навряд чи прослужать довго: рухи малюка ще не скоординовані, а матеріал, з якого виготовлені подібні вкладиші, повинен бути достатньо тонким, призначеним для делікатного поводження. Те ж відноситься і до наклейок.

За форматом книжки краще вибирати невеликі, щоб дитина сама мала змогу впоратися з перевертанням сторінок і була в змозі переносити книгу з місця на місце. Деякі батьки прагнуть з раннього віку прищепити дитині інтерес до мистецтва і вибирають книги з ілюстраціями відомих художників. Інші, читаючи книги, головним чином прагнуть розширити пізнання дитини і розвинути її мову. У цьому випадку книги вибираються за змістом, а ілюстраціям приділяється не така пильна увага. На мій погляд, є тільки одне побажання батькам: ілюстрації повинні бути зрозумілі дитині, а зображення повинні бути схожі на реальні предмети. Книжки для найменших часто можна зустріти і на «вітринах» інтернет-магазинів. Вибрати книжку on-line не так-то просто. Адже там неможливо її помацати, важко уявити в масштабі, перегорнути і оцінити зміст. Такі книги потрібно вибирати особливо ретельно. Якщо вам сподобалася певна книга, зверніть увагу на вік дитини, для якого вона призначена, розмір книги, матеріал виготовлення, кількість, величину і яскравість малюнків в ній. Якщо це книжки-навчалки, спробуйте знайти інформацію про величину вкладишів і їх кількість, а також не полінуйтеся ознайомитися з відгуками.


Фев 28, 2013 | Розділ: Корисне | Коментарі: 1 коментар

1 коментар до “Як обрати першу книжку”


  1. Олена:

    Я своїй донці купую дитячий журнал Пізнайко, читаємо його разом! Досить хороший журнал до речі, багато веселих і цікавих ігор та завдань на розвиток логіки у дитини, і почитати є що, ще й у кожному випуску нова настільна гра, завжди граємо в неї всією родиною, також подобається що журнал виходить українською мовою!
    Раджу!


Залишити коментар


Порадитися зі спеціалістом

порада спецiалiста


Коментарі відвідувачів

bottom