Як обрати перше взуття для дитини

Дитині виповнився рік, а може бути, навіть і не виповнився, але вона почала ходити і батьки вперше замислюються про придбання першого взуття для неї. У магазинах відзначається велика різноманітність дитячих черевичок, сандалій, пінеток, туфельок і босоніжок. Вони різного кольору, різного розміру і фасону, призначені для носіння в різний час року. Досить важко зробити правильний вибір, тому краще вивчити це питання заздалегідь.

Особливості дитячої ноги

Нога дитини, робить перші кроки, знаходиться в стадії формування. Звертає увагу на себе відносна її товщина і м’якість — це обумовлено добре розвиненою підшкірно-жирової тканиною. Багато кісток стопи складаються з хрящової тканини, що в цілому зумовлює не тільки м’якість, але і податливість, тому від взуття значною мірою залежить, якою стане нога дитини в майбутньому, а значить, взуття впливає на його здоров’я в цілому.

взуття для малят

Не варто забувати, що на підошві стопи знаходяться активні точки, природний масаж яких при ходьбі босоніж робить великий оздоровлюючий вплив на весь організм в цілому, тому взуття дитині потрібно надягати лише у разі потреби, а не для естетичного сприйняття оточуючими.

При ходьбі босоніж ноги дитини в нормі прохолодні — це не повинно лякати батьків і не є приводом для надягання взуття. Взуття має захищати ногу дитини від шкідливих забруднень і утеплювати в холодну пору року — не більше того.

Нога дитини росте дуже швидко: за рік вона може виростати на два — три розміри, що потребує досить частої зміни взуття. Купувати взуття на виріст не можна, так як в ній нога дитини погано фіксується, що загрожує травмами і формуванням неправильної човгаючої ходи, що заважає рухової активності дитини, погіршує поставу.

Правила вибору першого взуття

Було б добре перед відвідуванням взуттєвого магазину сходити з дитиною до ортопеда. Це не займе багато часу, зате лікар точно скаже, яке взуття потрібне саме вашій дитині. Пам’ятайте: ортопедичне взуття потрібне невеликій кількості дітей, але купувати дитяче взуття потрібно завжди в спеціалізованих магазинах, у перевірених виробників.

взуття для дитини

Взуття купувати потрібно в другій половині дня, так як в цей час нога має свої максимальний розміри. Якщо в магазин ви плануєте йти без дитини, то обводити ногу по контуру і вимірювати її розмір також потрібно увечері.

Взуття має бути зроблене з натуральних, дихаючих матеріалів, особливо це стосується устілки і внутрішньої частини. Перевагу потрібно віддавати натуральній шкірі. Це необхідно, тому що в черевиках нога дитини перегрівається, що викликає розслаблення м’язів стопи і неправильне її формування, сприяє простудним захворюванням.

У першого взуття дитини повинні бути закритий верх, каблук заввишки близько 0,5 сантиметрів, прямий або слега винесений вперед носок, абсолютно рівна устілка без викладення склепінь або клинів, що добре вбирає вологу.

Необхідності в супінатори при наявності каблука немає. Більш того, багато ортопедів вважають супінатор шкідливим для здорових дітей, так як він заважає природному формуванню зводу стопи, змушуючи м’язи завжди знаходитися в однаковому вимушеному положенні.

Підошва повинна бути жорсткою, але достатньо гнучкою для перекату стопи при ходьбі. Гнучкість підошви можна перевірити тестом на згинання, при якому вона повинна згинатися в формі рівномірної дуги без особливого зусилля. Товщини підошви повинно вистачати для гасіння і перерозподілу удару при різкій опорі на стопу.

Носок черевика повинен мати достатньо місця для пальців стопи і добре охороняти їх від травм, тому перевагу потрібно віддати досить жорсткому носку округлої форми. Відстань від краю носка взуття до пальців має бути близько півтора сантиметрів.

Задник повинен бути стійким і твердим, добре фіксуючим п’ятку. Між ахілловим сухожиллям і краєм задника повинен проходити кінчик мізинця. П’ятка при ходьбі не повинна зміщуватися відносно задника.

У дитини ніжки можуть бути різного розміру, в такому випадку взуття потрібно підбирати по більшій.

Застібка може бути якою завгодно, але вона повинна бути зручною і забезпечувати надійну фіксацію стопи від зсуву.

Обравши відповідну пару черевиків, попросіть дитину походити в них близько п’яти хвилин. Якщо черевики дитині не заважають, вона рухається як звичайно — можна купувати.

Якщо через деякий час після носіння взуття ви відзначаєте деформацію одного або обох черевиків — зверніться до ортопеда.

перше взуття для дитини

Не можна використовувати взуття, яке вже носила інша дитина. Його можна надягати тільки в тому випадку, якщо взуття не зберегло відбиток свого колишнього власника на устілці і не є деформованим.


Мар 04, 2013 | Розділ: Корисне | Коментарі: Прокоментуй!

Залишити коментар


Порадитися зі спеціалістом

порада спецiалiста


Коментарі відвідувачів

bottom