Виховання хлопчиків та дівчинок — різниця у фізичному розвитку

Дитина починає ідентифікувати себе як хлопчика чи дівчинку вже у 18 місяців. Але гендерна ідентифікація та усвідомлення свєї подібності з іншими представниками чоловічої або жіночої статі відбувається у віці від двох до шести років. У цей період дитина починає вести себе у відповідності з засвоєними гендерними моделями поведінки. Більшість соціологів згодні з тим, що взаємодія природи і виховання визначає подальший розвиток гендерної ролі дитини.

Фізичний розвиток дитини

Фізичний розвиток

Між самими значними етапами росту — дитинством і підлітковим віком — хлопчики і дівчатка ростуть і набирають вагу повільно, але постійно. Різниця у фізичному розвитку хлопчиків і дівчаток проявляється тільки в останньому класі початкової школи, коли дівчатка починають стрімко зростати. Хлопчики тимчасово відстають, але наздоженуть їх через кілька років.

фізичний розвиток

Розвиток рухових навичок

Основні рухові навички (біг, стрибки, балансування) у хлопчиків розвиваються дещо швидше, в той час дівчинки випереджають їх у розвитку дрібної моторики (вони швидше вчаться тримати дрібні предмети: ручки, олівці, а також писати). З цієї причини дівчинки частіше виявляють інтерес до творчих занять (живопис, розфарбовування, рукоділля).

Хлопчики також більш агресивні і імпульсивні, що обумовлено особливостями будови їх головного мозку. Центр задоволення головного мозку у хлопчиків гостріше реагує на ризиковані заняття, авантюри. Це не означає, що дівчатка не активні і не люблять ризикувати, просто типовий хлопчик активніше типовою дівчинки.

Розвиток мовних навичок

Розвиток мовних навичок

Хлопчики починають розмовляти пізніше, ніж дівчатка, і словниковий запас у хлопчиків менше. Дівчатка краще сприймають невербальні індикатори, наприклад, тон голосу і вираз, тому їм простіше спілкуватися, адже вони можуть краще розуміти і виражати почуття і емоції.

Тому, коли читаєте хлопчикові книгу вголос, опишіть, які емоції відчувають персонажі, щоб він навчився звертати увагу на почуття оточуючих.

діти і горшок

Привчання до горщика

Дівчатка раніше звикають до горщика, ніж хлопчики, хоча не зовсім ясно, пояснюється це фізичними відмінностями між статями або відмінностями в соціалізації (зазвичай саме мама привчає дитину до горщика, і дівчаткам легше себе з нею ідентифікувати). Дівчатка також рідше мочаться в ліжко.


Мар 04, 2013 | Розділ: Виховання | Коментарі: Прокоментуй!

Залишити коментар


Порадитися зі спеціалістом

порада спецiалiста


Коментарі відвідувачів

bottom