Виховання молодшої дитини. Вік — це не просто цифра

Молодша дитина часто залишається осторонь, коли грають старші діти — вона, мовляв, не може так само швидко бігати, так само високо стрибати, або так само швидко думати і реагувати. Але для вашого чотирирічного сина, якого вигнали старші діти з дитячого майданчика, все це неважливо. Єдине, що він зрозумів — з ним не хочуть грати. Тут на сцені з’являєтеся ви і пояснюєте, що грати у футбол з десятирічними хлопчиськами йому ще рано, але зовсім скоро він підросте і зможе до них приєднатися.

Виховання молодшої дитини

Поясніть дитині, що він катається на триколісному велосипеді не тому, що він гірший за інших, а тому, що його ніжки не виросли. Через пару років він підросте і пересяде на двоколісний велосипед. Він нічим не гірше інших — просто молодше, і його вік скоро зміниться.

Не закривайте очі на брехню дитини

Щоб привернути до себе увагу оточуючих, молодша дитина часто «перебільшує» факти. Ваш восьмирічний син скаржиться, що у нього висока температура (сорок градусів!), І тому він не піде до школи? Не лінуйтеся виміряти йому температуру і довести, що він вас обманює — і ви не станете закривати очі на його обман!

Розмовляйте з дитиною

Молодші можуть приховувати свої почуття і вести себе пасивно-агресивно, якщо їм здається, що їх ігнорують. Тому якщо дитина замкнулася в собі і ображається, перший крок до спілкування слід зробити дорослим, інакше швидкоплинний дитячий гнів переросте в серйозну образу.

Виховання дитини

Наприклад, якщо ваша п’ятирічна дочка перестає з вами розмовляти, бо старші сестри не хочуть брати її з собою, важливо пояснити їй, що це не означає, що сестри її не люблять, або що вони не хочуть з нею грати. Ні, це означає, що у них є свої справи, так само як у неї — свої, особисті. Поясніть їй, що у кожної людини має бути особистий простір, який слід поважати.

Заохочуйте участь дитини в іграх старших

Через різницю у віці важко знайти заняття, яке б об’єднало дітей тринадцяти, десяти і шести років. Вашого сина-підлітка не відірвати від ігрової приставки, але такі ігри занадто складні для розуміння шостирічки… Спорт? У дітей різний рівень розвитку моторних навичок … Але проте вони всі разом можуть відвідати музей природної історії, піти в парк атракціонів або пограти в бадмінтон. Ці заняття будуть цікаві для всіх.


Мар 03, 2013 | Розділ: Виховання | Коментарі: 1 коментар

1 коментар до “Виховання молодшої дитини. Вік — це не просто цифра”


  1. Олена:

    Для мене важливо щоб дитина самостійно розвивалася, робила якісь дії самостійно. Вчилися читати ще з 4 років, з 6 він вже читав самостійно, я щоб підкріпити його любов до літератури почала йому виписувати дитячий журнал «Пізнайко». Досить хороший журнал до речі, багато веселих і цікавих ігор та завдань на розвиток логіки у дитини, і почитати є що, ще й у кожному випуску нова настільна гра, завжди граємо в неї всією родиною, також подобається що журнал виходить українською мовою!
    Раджу!


Залишити коментар


Порадитися зі спеціалістом

порада спецiалiста


Коментарі відвідувачів

bottom