Розвиток дитячої мови: основні етапи та способи корекції

Розвиток мови 1Багато мам і тат звертають увагу на розвиток дитячого мовлення лише тоді, коли у їхніх чад виникають з цим проблеми. Такий підхід не дуже далекоглядний, адже це може свідчити про набагато більш серйозні недуги. Наприклад, про загальне гальмування розвитку, про дислексію і інші не менш неприємні речі. Тому батьки повинні постійно спостерігати за тим, як розвивається мова їх малюка.

Розвиток дитячої мови відбувається поетапно. Відстежуючи кожен період, можна зробити висновок про те, наскільки мова дитини відповідає вимогам того чи іншого етапу. Якщо дитина відстає на один віковий період, то можна з упевненістю сказати, що тут потрібна допомога фахівців.

Отже, до кінця першого місяця життя малюк починає реагувати на мову дорослих, намагається концентруватися на промові.

розвиток дитячого мовлення

На другому місяці дитина починає усміхатися. У три місяці з’являються перші ознаки мовлення: малюк починає «агукати» у відповідь на спілкування з ним мами і тата. Для цього періоду більш характерні голосні звуки, приголосні обмежуються буквами г, к, н.

У чотири місяці дітки починають сміятися, спочатку нетривало, а потім все довше.

П’ятимісячна дитина реагує на напрям звуку (повертає голову до його джерела), зміни інтонації голосу.

Розвиток дитячої мови

У шість місяців дитина починає вимовляти окремі склади, наприклад, «ма» або «па», розпізнає голоси дорослих, ідентифікує звернення до себе.

У сім місяців починає вимагати уваги зміною голосу.

8 місяців — дитина реагує на незнайомих людей, починає повторювати однакові склади. Саме в цей період від малюка можна почути заповітні слова тато і мама. Деякі дітки, втім, повторюють склади як заведені, вимагаючи батьківської уваги, наприклад, ма-ма-ма-ма. Це не є серйозним відхиленням, однак, щоб це не ввійшло в звичку, потрібно постійно в його присутності говорити виразно і правильно: ма-ма, па-па і т.д. Про те, що розвиток дитячого мовлення протікає нормально, свідчить поява в мові звуків б, п, г, к, м, е, а.

розвиток дитячого мовлення

У 9 місяців мова малюка супроводжується жестами.

Десятий місяць життя характеризується використанням як мінімум двох простих слів в конкретній мовній ситуації. Через місяць словниковий запас розширюється до 3 і більше слів. Нарешті, в рік дитина вже добре вимовляє і часто використовує у своїй промові мінімум 4 слова, розуміє мову дорослих, співвідносить окремі слова з конкретними предметами. Розуміє прості інструкції, наприклад, «не можна».

дитяча 1 рiк

Звичайно, далеко не завжди розвиток дитячого мовлення відбувається саме так, як описано вище. Кожна дитина індивідуальна і розвивається також індивідуально. Однак ці основні етапи дозволять батькам отримати хоча б приблизні орієнтири, які допоможуть їм вчасно виявити ті чи інші проблеми.


Фев 20, 2013 | Розділ: Корисне | Коментарі: Прокоментуй!

Залишити коментар


Порадитися зі спеціалістом

порада спецiалiста


Коментарі відвідувачів

bottom