З часом деякі батьки зустрічаються з такими складнощами, як розмова з дитиною на серйозні теми. Їм складно почати говорити про секс, наркотики, насильство, смерть і розлучення. Але це робити необхідно, адже діти дорослішають і їм потрібно знати все про такі делікатні питання. Щоб інформація була коректною і правильною, почніть бесіду перш ніж дитина дізнається про щось від однолітків чи з різних засобів інформації. У цій статті ви можете ознайомитись зі своєрідними правила щодо місця, часу й тону делікатної розмови з вашим чадом.

Бесіда з дитиною: Вік

Більшість батьків не мають бажання проводити бесіди з дитиною на інтимні теми і будь-якими способами намагаються уникнути цього. В таких випадках діти довідуються про те, що їх цікавить з інших джерел. Дитячі психологи рекомендують розмовляти з дитиною на всі теми, які його інтересують. В такому разі вона буде відкритою до вас, довірятиме свої секрети, поділиться своїми думками і почуттями. Почати делікатні розмови можна вже з трирічною дитиною.

Бесіда з дитиною: Атмосфера

Щоб почати діалог з дитиною, треба зробити належну атмосферу. Бесіду не слід починати зі слів, які можуть засоромити дитину, не треба починати з заборон і погроз. Це негативно позначиться і на вас, і на дитині, яка просто замкнеться в собі й не розкаже про те, що її непокоїть чи цікавить. Отже, усі розмови з дитиною, а тим паче на делікатні теми починайте з позитиву, похвали або просто чогось доброго і поступово ви перейдете до теми, яку хотіли обсудити з дитиною.

Бесіда з дитиною: Час

Щоб бесіда з дитиною вийшла максимально продуктивною, необхідно правильно обрати місце і час для розмови. Звичайно, це місце, де дитина почуває себе в безпеці, це той час, коли вона розслаблена і розкута. Кожний випадок індивідуальний, тому батьки самі повинні визначати найкращий час для бесід на делікатні теми. Наприклад, це може бути під час гри, поїздки в машині, перед сном або під час перегляду фільму.

Дитина сама поставила питання

Частіше буває, що дитина сама ставить питання батькам на різні делікатні теми, це дуже добре, бо значить, що дитина вам довіряє. Наприклад, коли малюк запитує, хто такі геї чи лесбіянки, не треба уникати відповідей спираючись на те, що він ще замалий для таких питань. В будь-якому разі намагайтесь підібрати правильні слова і розтлумачити все дитині «її мовою». В разі, якщо ви будете уникати таких розмов, ігнорувати питання дитини, вона перестане вам довіряти свої секрети, ділитися переживаннями.

Якщо не задовольняти природній інтерес дитини, в результаті вона дізнається про все від інших, і це не завжди буде достовірна інформація. Тому буде краще і для батьків, і для дитини дізнатися про все від рідних тата і мами, а не почути на вулиці від однолітків чи побачити все в інтернеті. Саме з допомогою батьків дитина повинна пізнавати світ.

Схожі записи