Як правильно проколоти дитині вуха

5

Наші маленькі модниці готові крутитися біля дзеркала, приміряючи прикраси, вимазуючись нашої косметикою. Заколочки, бантики, намисто, брошки — малятка намагаються надіти все, що потрапляє їм в руки.

І одного разу ми стикаємося з бажанням дочки взяти не тільки намиста, але і сережки. Можливо, саме в цей момент ми приймаємо рішення про необхідність проколоти доньці вушка. А можливо, воно з’являється, коли ми чуємо «Вітаємо! У Вас дівчинка!»? Іноді ми приймаємо рішення, що можна дозволити носити тільки кліпси, не проводячи проколювання вух. Іноді відводимо малятко в салон до фахівця. А все-таки, як же проколоти дитині вуха, і де — вдома, або в салоні?

У якому віці краще проколювати вуха?

Це питання нас починає турбувати, як тільки з’являється перша думка надіти на вушка дочки сережки.

Зараз дуже багато рекомендацій можна знайти в книгах, в Інтернеті. Ми задаємо питання, і летять до нас поради з різних сторін. Сотні «коли, як, навіщо» повертаються до нас у вигляді «зроби так», «а краще так».

Одягнути дитині сережки до півтора років, або почекати, поки не почне малятко брати «наші скарби»? А може дозволити проколоти вуха, тільки коли піде на випускний бал?

Психологи радять виконати цю операцію якомога раніше, до півтора років, поки наші дівчатка занадто малі, щоб зрозуміти що сталося. У цьому випадку операція буде менш болючою.

Медики стверджують, що краще до трьох років не ризикувати. Занадто багато точок біологічної активності розташоване на мочці вуха. Якщо їх випадково зачепити, можна мати найнеприємніші наслідки. Нехай спочатку сформуються необхідні системи організму.

Однак якщо ми не прокололи малятку вушка, дотримуючись порад психологів, в дитинстві, то вирішення цього питання переходить по праву до дитини. Якщо нашій красуні страшно, якщо вона не готова до операції, то краще почекати. Нехай підросте. Сережки, надіті крізь сльози, принесуть тільки розчарування. Існує думка, що ранки в цьому випадку погано гояться. А турбота про здоров’я дитини — те, про що ніколи не потрібно забувати!

Якщо ж малюк сам задає нам питання, то, попередньо, йому треба розповісти етапи процедури. Домовитися, що не буде плакати і боятися. Ми повинні розповісти й про наслідки операції. Ми попереджаємо малятко, що вушка не можна буде чіпати руками, а сережки зрушувати, що треба буде звикнути до предметів у вухах.

Де проколювати вуха, вдома або в салоні краси?

Настає момент, коли операція здійснюється. Переконавшись, що протипоказань для проколювання вух у дитини немає, ми приступаємо до процедури.

Звичайно, краще, якщо доньці проколють вуха в салоні. Домашня операція може бути не тільки болюча, але й привести до невеликого зараження. Та й вушка в цьому випадку заживають довше. А в салоні зараз все дуже легко і просто. І зовсім не так, як у нашому з вами дитинстві.

Чим зараз проколюють вуха

Раніше в перукарнях проколювали вуха особливою голкою, тому часто похід до фахівця замінювався домашніми процедурами, які здавалися менш хворобливими. Зараз існують особливі пістолети для цього. Заздалегідь обрані сережки-голки відразу вставляються в мочки вушок дівчинки. Виходить невеликий простріл, часом навіть без шумового супроводу. Швидко, легко і, найголовніше, без сліз і плачу! Зазвичай прокол робиться в центрі мочки вуха. Добре б було, щоб в салоні використовували одноразовий інструмент. Це створить додаткову безпеку і більш швидке загоєння ранки. Перед проколюванням мочки вух знезаражуються.

Порадитися зі спеціалістом

порада спецiалiста


Коментарі відвідувачів

bottom