Вашій дитині виповнився рік, вітаємо! Закінчився тривалий період дитинства, поруч з вами тепер не безпомічнt немовля, а самостійна особистість зі своїм характером, бажаннями і звичками.

Фізіологія однорічної дитини

Зазвичай, до року у дитини вже є дванадцять зубів. Якщо їх більше або менше дванадцяти — не варто панікувати завчасно. Переконайтеся, що ваш малюк отримує достатньо кальцію, фосфору і вітаміну D.

У однорічному віці дитини частина мам, які ще продовжують годувати груддю, починає замислюватися про те, щоб завершити грудне вигодовування: дитячий організм досить зміцнів, щоб отримувати всі необхідні поживні речовини з дорослої їжі.

У віці близько 1 року скорочується час, необхідний маляті для сну. Багато переходять на одноразовий денний відпочинок.

Психологія дитини в один рік

Однорічний вік — це час активного психологічного розвитку і все зростаючого прагнення до пізнання і дослідження, а також час перших психологічних криз. Малюк починає усвідомлювати себе окремою від мами істотою, відкриває для себе власне «я». Крім того, психологічно він вже знає і розуміє більше, ніж може фізично.

Іноді освоєння якогось нового навику призводить не до радості, а до збоїв в поведінці. Дитина може стати дратівливою і примхливою. Іноді навіть може влаштовувати істерики. Дитячі психологи стверджують, що на цьому етапі істерики дозволені, і єдиний спосіб допомогти дитині заспокоїтися — це добрі слова, ласка і ніжність.

Навички та вміння в один рік

Що вміє дитина в 12 місяців:
— вставати і трохи ходити самостійно;
— бігати, тримаючи за руку дорослого;
— вимовляти окремі прості слова;
— самостійно пити з чашки і їсти ложкою;
— проситися на горщик;
— називати членів сім’ї та інших добре знайомих людей за ім’ям;
— грати в прості сюжетні ігри, використовувати предмети за призначенням.

Батькам слід звернути увагу на кризу одного року, яка пов’язана з тим, що дитина почала говорити. Якщо організм немовляти регулювався власними біоритмами, то тепер головною стає мовна система, те, що велять дорослі.

Це важливо!

Поради батькам однорічної дитини

Приблизно у віці року починається, власне, процес виховання. Не лінуйтеся пояснювати дитині, чому ви наполягаєте на своєму. І якщо вже забороняєте щось робити, так забороняйте це завжди, без винятків, а не тільки в тому випадку, якщо у вас поганий настрій.

Починаючи з року, можна міняти режим дня малюка, але треба пам’ятати, що в цьому віці діти дуже активні, однак сил у них ще не так багато, тому від ігор і пересувань вони досить швидко втомлюються. У дитячій обов’язково повинно бути свіже повітря, а гуляти з малюком треба два рази в день по півтори-дві години, даючи йому можливість потопати по калюжах.

Руховий розвиток дитини в рік

Дитина вільно пересувається по будинку, забирається на сходи — батьки можуть показати йому, як спускатися звідти. У ванній малюк, бризкаючись, із задоволенням б’є по воді руками і ногами, опускає голову під воду, плаває. Ще дитина любить низько нахилитися, впертися головою в підлогу і дивитися, як реагують на це оточуючі, а якщо поряд з ним хтось танцює або робить зарядку, малюк буде пробувати повторити дії.

Чому можна навчити дитину в рік

Рахувати дитина, звичайно, ще не вміє, але слово «два» може запам’ятати. Якщо ви розкладете на підлозі різні парні речі — рукавиці, шкарпетки, туфлі — і будете їх збирати, примовляючи: «два носочка», «дві рукавиці», він незабаром зрозуміє, про що йдеться, і теж буде складати пари на ваше прохання. Пропонуйте дитині повторювати за вами — їй це дуже подобається. Можна навчити дитину махати вам на прощання, а також вітатися за руку при зустрічі; показувати один пальчик у відповідь на питання «Скільки тобі рочків?», показувати жестами, коли дитині хочеться їсти або спати.

Як розвивається мова дитини в рік

У однорічних дітей неоднаковий запас слів — у когось два-три, у когось він доходить і до двадцяти. Щоб розвинути розуміння мови, використовуйте два способи — несподівана поява нової іграшки і негайне її називання: «А ось слоник!», і збагачення досвіду малюка: коли він бачить, наприклад, під час прогулянки новий предмет, тварину або людину, називайте це.

Схожі записи