Як зробити обкладинку для книги з паперу
Книга як і раніше залишається кращим другом людини. Крім художньої літератури існують підручники, довідники та інші видання, які повинні знаходиться під рукою, і взагалі часто використовуються. Щоб книга прослужили якомога довше, варто подбати про обкладинку, в яку книгу потрібно обернути. Звичайно, існують готові обкладинки, вінілові, шкіряні та інші, але при цьому зробити паперову обкладинку для книги простіше простого.
Що вам знадобиться:
- Лист щільного паперу
- Ножиці
- Скотч
- Власне книга
1 крок
Виготовлення обкладинки з паперу зручно тим, що в підсумку ваша обкладинка буде точно під формат і товщину вашої книги, тоді як готові обкладинки можуть бути малуваті або навпаки великі.
Для виготовлення обкладинки беремо цупкий аркуш паперу, щільність значить міцність. Я пропоную використовувати для обкладинки залишки від шпалер. Шпалери мають значну щільність і міцність, і якщо малюнок на них не викликає неприйняття в якості книжкової обкладинки, то результат буде що треба!
2 крок
Кладемо книгу на підготовлений лист. Загинаємо краї за обкладинку книги. В даному випадку краще, якщо книга буде у жорсткій палітурці, щоб щільна обкладинка з паперу тримала книгу.
3 крок
На згині обкладинки в тому місці, де у книги палітурка вирізаємо виїмки у вигляді трапеції. Це потрібно для того, щоб при складанні щільного паперу, наша обкладинка не стирчала. При розвороті повинне вийти як на картинці.
4 крок
Тепер приміряємо згини на обкладинку книги. По черзі загинаємо аркуш паперу на обидві сторони книжкової обкладинки спочатку з довгої сторони, потім з короткої.
5 крок
Там, де згини з короткої сторони обкладинки теж приберіть зайве, відріжте куточки, щоб згини були акуратні.
6 крок
Обкладинка — одяг для книги, тому вийшла ціла викрійка. Використовуйте затискачі для паперу, щоб зафіксувати обкладинку в процесі роботи.
Після того, як всі згини підігнані під формат книги, зафіксуйте їх за допомогою широкого скотчу.
7 крок
А ось результат! Щоб книга не виявилася «без обличчя», нанесіть на лицьову сторону її назву.
Тепер можна користуватися, не побоюючись, що рідна обкладинка книги швидко зіпсується.
Олена:
Для мене важливо щоб дитина самостійно розвивалася, робила якісь дії самостійно. Вчилися читати ще з 4 років, з 6 він вже читав самостійно, я щоб підкріпити його любов до літератури почала йому виписувати дитячий журнал «Пізнайко». Досить хороший журнал до речі, багато веселих і цікавих ігор та завдань на розвиток логіки у дитини, і почитати є що, ще й у кожному випуску нова настільна гра, завжди граємо в неї всією родиною, також подобається що журнал виходить українською мовою!
Раджу!